Her yaştan kadına uygulanabilen tamamen ağrısız ve radyasyonsuz z 15 dakikalık bir test olan DITI ile meme kanseri kâbus olmaktan çıkıyor…

“Erken algılama hayatınızı kurtarır”

Dünyada meme kanseri hızla yaygınlaşmaktadır. Meme kanserinden ölüm oranı ise bilimsel gelişmeler, yeni bulunan ilaç ve tedavi yöntemleri, teknolojiler ve cerrahi girişimler sayesinde bu oranın hızla düşmesine karşın, günümüzde meme kanserinden ölüm oranı istatistiklere göre hâlâ yüzde yirminin üzerindedir.

Meme kanseri taramasında mamografi ve ultrasonografinin yanı sıra 40 yıldan uzun bir süredir Avrupa ve A.B.D.’de kullanılmaya başlanan, 1997’den beri FDA onayı olan,  DITI (DIGITAL INFRARED THERMAL IMAGING) yani TERMOGRAFİ, her yaştaki kadınlarda meme problemlerini erken bir aşamada algılama imkanı veren, inceleme yapılan kişinin hiçbir şekilde radyasyona maruz kalmadığı, vücut içi olmayan, en yeni teknolojinin kullanıldığı ağrısız bir klinik görüntülemedir. Mamografi çekiminin çok etkili olmadığı  40 yaşın altındaki kadınlar için özellikle yararlıdır.

diti-termografi-erken-tani DITI (Termografi) Erken Uyarı Sistemi

Mamografi Ultrasonografi ve MRI (Manyetik Rezonans) vücudumuzda oluşabilecek en fazla 1-2 cm’lik nodülleri teşhis edebilmekte ve bizi erken girişime yönlendirmektedir. DITI ( Digital Infrared Thermal Imaging / Kızılötesi Termal Görüntüleme ) insan vücudundan yayılan yayılan kızılötesi ısıyı algılama ilkesi ile çalışır. Daha önce belirtilen yöntemlerle birlikte kullanıldığında doğrulanma oranı %98’leri geçen bir tekniktir. Yenidir ve dünyada kullanımı hızla artmaktadır. Vücudun yapısal farklılıklarını değil, ısı farklıklarını takip ettiğinden, başlangıç aşamasındaki oluşumları bile gösterebilir. Yaş sınırı olmaksızın düzenli olarak yılda bir kez çekilen DITI ile meme kanseri riskinin henüz bir kitle oluşmadan tespit edilebilmesi kadın sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Gebelik sırasında da güvenle uygulanabilir olan DITI ile meme kanseri taramalarının daha geniş bir kesimde uygulanabilmesi ve tanısında geç kalınabilecek birçok hastanın da daha erken belirlenerek ölüm(mortalite) oranlarının azaltılmasını amaçlamaktadır.

diti-termografi-erken-tani DITI (Termografi) Erken Uyarı Sistemi

DITI yöntemi bizlere meme kanserinin mamografi ve ultrason ile saptanmasından daha önce belirlenmesi fırsatını veriyor, üstelik %98’in üzerinde sensitivite ve spesifite’ye sahip olarak. Özellikle mamografinin etkili olmadığı 15-40 yaş arasında kadınlar için ideal olan bir yöntemdir. Radyasyon almasını istemediğimiz, mamografi çekimine uygun olmayan hastalarda ve  40 yaş üzerinde mamografinin uygulama zorluğundan dolayı yaptırmak istemeyerek sağlığını ihmal eden tüm kadınlar için, çekimi son derece kolay ve kesinlikle zararsız yeni bir teknoloji olan DITI;

  1. Hızlı ve basit bir yöntemdir.
  2. Radyasyon riski yoktur.
  3. Ağrısızdır.
  4. Vücuda hiç bir zarar vermeden ve temas etmeden çekim gerçekleştirilir.
  5. Yaş sınırı yoktur.
  6. Hamilelerde kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur.
  7. FDA onaylıdır.

Toplum sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmek, erken tanı-koruyucu hekimlik bilincinin gelişmesine katkı sunmak isteyen İnframed-DITI, toplum sağlığını olumlu etkileyecek projeler bağlamında, insan sağlığı merkezli bir anlayışla yola çıkarken, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı eski başkanı Prof. Dr. Ümit BALCISOY tarafından yönlendirilmenin de güvenini duymaktadır.

diti-termografi-erken-tani DITI (Termografi) Erken Uyarı Sistemi

Fiyat Bilgisi İçin Bizi Arayın!

444 9 149

diti-termografi-erken-tani DITI (Termografi) Erken Uyarı Sistemi

RANDEVU AL

DOKTORUMUZA SORUN?

Adınız Soyadınız (Zorunlu)

E-Posta Adresiniz (Zorunlu)

Konu

Mesajınız