0

Plexr yani Plasma enerjisi ile çoğunlukla tek bir seanslık uygulama ile  düşen göz kapaklarını kaldrma  işlemi  gerçekleştirilmektedir. Nadiren tekrarı gerekir. Özellikle ağır cilt yapısı , aşırı cilt gevşekliği olanlarda 2 veya 3 seans yapmak gerekebilmektedir. Üst göz kapaklarının kırışıklık, sarkma gibi sorunlarında tercih edilebilen bir yöntemdir

.Uygulama alanında gerçekleştirilen plasma enerjisi ile temas sayesinde epidermis yani cildin en üst kendini yenileyebilen tabakası noktasal olarak buharlaştırılır ve kalan cilt yapılan işleme kasılarak cevap verir. Bu sayede de bölgesel olarak ciltte gençleşme, sıkılaşma ve toparlama görülür.

Göz kapağı estetiği uygulaması öncesi herhangi bir hazırlığa gerek yoktur. Direk randevunuza gelebilirsiniz. İlk olarak uyuşturucu krem uygulanır ve 30 – 45 dakika sonra ise işlem yapılır.

Her bir göz kapağına yarım saatlik bir uygulama yeterlidir. Uygulamadan sonra küçük kabuklu bir görünüm oluşur ama bu görüntü yaraya sürülebilir fondöten ve güneş koruyucu kremler ile kapatılmalıdır. Kabuklu görünüm 4 – 10 gün arasında ortadan kalkar ve iyileşme sürecinizin tamamlanması sayesinde gündelik toplumsal yaşamınıza dönersiniz. Bu dönemde hassas sabunlar ile yüzünüzü yıkamanız ve duşta yine bu bebek şampuanlarını kullanmanız önerilir.

Son olarak, ameliyatsız göz kapağı estetiği zahmetli ve ağrılı bir uygulama olarak görülmemesi gerekir. 30 gün sonraki kontrolde eğer gerekirse, ek bir seans daha uygulanabilir ama bir kesi ya da iz kalması gibi bir durum söz konusu değildir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları;

  • Cerrahi bir işlem değildir
  • İz kalmaz
  • Fazla cilt çıkarılamaz veya fazla bir işlem yapılamaz
  • Doğal olmayan bir görüntü, çekinti oluşamaz
  • Pansuman gerektirmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir