0

PRP tedavisi nedir? PRP tedavisi nasıl yapılır? PRP (Platelet Rich Plasma), platelet/trombosit hücrelerinden zengin kan demektir. PRP uygulamasında kişinin kendi kanından elde edilen platelet hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma kullanılır.

PRP tedavisi ile kişinin kendisine ait olan özel bir serum elde edilir.

PRP tedavisinin amacı hedeflenen dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan daha çok ve daha fazla sayıda pıhtı hücresi vermektir. Bu sayede de hedeflenilen dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlamış olur.  PRP yöntemi ile elde edilen serumdaki plateletlerin yoğunluğu  kandakinden 2 ila 4 kat fazla olduğundan tedaviden daha çabuk sonuç alınmasını sağlanır.

PRP’nin faydaları nelerdir?

PRP tedavisi ile kırışıklık, leke oluşumları, sivilce ve yara izleri, cilt çatlakları ve saç dökülmelerinde alanlarında gözle görülür bir başarı elde edilmektedir.

  • Lazer ve peeling gibi uygulamaların ardından derinin hızla yenilenmesini sağlamak
  • Deride UV ışınlarının olumsuz etkilerini hemen hemen yok edecek şekilde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak
  • İyileşmesi uzun süren yaraların, çatlakların ve derinin zarar gördüğü yerlerin iyileşmesini sağlamak
  • Saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavi uygulamalarının etkilerini güçlendirmek için pek çok alanda başarıyla uygulanmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir