Hareket sistemimizi oluşturan kemik, kas, eklem, bağ, damar ve sinir sağlığı konusunda hizmet vermektedir.

Amacımız; yük ve kuvvet dengesi sağlanmış, ağrısız, rahat hareket eden güçlü bir fiziksel yapı elde edilmesi ve korunmasıdır. Tüm hastalıklarda hareket sistemi en önce etkilenen sistemdir.

Doğuştan genetik sakatlıklarla birlikte büyüme gelişme çağında yetersiz beslenme, geçirilen kazalar, sonrasın da hareket sistemi tüm izleri taşır.

Çocukluk çağı ve yetişkindeki ortopedik sorunların çözümü iyi bir gözlem, sorgulama, muayene ve tetkik gerektirir. Bunun sonrasında uygun ilaç seçimi, enjeksiyon teknikleri, fizik tedavi yaklaşımları ve mecburiyet halinde ameliyatlar planlanır. Planlamada röntgen, kemik ölçümleri, eklem manyetik rezonanas görüntüleri, kan ve idrar tetkikleri ve diğer branşlarla (fizik tedavi, nöroşirurji, anestezi, dahiliye gibi) konsültasyonlar önemlidir.

Kliniğimizde tüm bu süreçler hastaların azami yararına, ekonomik, hızlı iyileşme ve erken sonuç alma konusunda bilimsel planlamaları içermektedir.

Bu amaçla hastalarımıza;
  • Yeterli muayene görüşme süresi ayrılmaktadır.
  • Röntgen, ileri laboratuar tetkikleri, ileri görüntüleme tetkikleri, gerekli konsültasyonlar yapılmaktadır.
  • Bu süreçlerin sonunda gerekli ilaç tedavileri, diyet, fizik tedavi ayrılmaz bir bütün olarak ele alınmaktadır.
  • Tüm süreçlerde hastanın azami bilgilendirmesi ve eğitimi önemsenmektedir.
  • Doğumsal sakatlıklar(Kalça çıkığı, çarpık ayak vb) konularda konservatif ve ameliyat teknikleri uygulanmaktadır.
  • Büyüme gelişme ve erişkin çağı ortopedik sorunlar konusunda ameliyat teknikleri, modern ve teknoloji olarak ileri araç gereçle donatılmış ameliyathanemizde laparoskopik olarak uygulanmaktadır.
  • Spor yaralanmaları konusunda tüm eklem cerrahileri artroskopik (kapalı) olarak yapılmaktadır.
  • Travma sonrası oluşan kırık, çıkık ve diğer yaralanmalar gereğinde skopi kontrolünde ameliyat edilebilmektedir.
  • Omurga, eklem, kas ve kıkırdak sorunları, ileri yaşlarda görülen eklem sorunları ve diğer yaşlılığa bağlı ortopedik hastalıklar, uygun beslenme, egzersiz, enjeksiyon teknikleri ve gereğinde ameliyat öncesi ve sonrası fizik tedavi ile desteklenerek çözülmektedir.Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniğimiz; Poliklinik odası, acil servisteki birimler, ameliyathane, yatalı servis, diğer müdahale birimleri, laboratuar, fizik tedavi ve diğer dahili birimlerin desteği ve tam bir eşgüdümü ile çalışırken bilimin ulaştığı tüm imkanlardan hastalarımızı faydalandırmaktadır.